SEO optimalizácia

Každý deň ľudia cez internetové vyhľadávače (Google, Seznam, Bing a iné) uskutočnia milióny hľadaní rôznych slovných spojení. Časť ľudí z nich hľadá to, čo ponúkate práve Vy na Vašej webstránke alebo Eshope. Ak ste prišli až sem, potom ste spravili prvý krok k úspešnému webu. Posunom na popredné pozície vo vyhľadávačoch umožníte ľuďom, aby Vás našli. Tento proces sa nazýva SEO (z ang. search engine optimization - optimalizácia pre vyhľadávače) alebo tiež hovorovo seo optimalizácia. Zjednodušene ide o úpravy WEBstránky alebo Eshopu (technické aj obsahové) a posilnenie dôveryhodnosti v očiach vyhľadávačov (trust) pomocou externých odkazov tak, aby sa Vaša stránka zobrazovala na prvých miestach vo výsledkoch vyhľadávania na starostlivo vybrané spojenia, ktoré Vám privedú návštevníkov a zvýšia počet objednávok. Mnoho ľudí tvrdí že SEO zomrelo, ale to nie je pravda. Základné pravidlá ktoré platili pred rokmi platia i dnes, mnoho pravidiel však pribudlo. Ľudia ktorí sa nevenujú pravidelne SEO optimalizácií, nemusia poznať všetko čo treba urobiť, aby dostali Vašu stránku či Eshop vo vyhľadávačoch na popredné miesta a tým zvýšili Vaše zisky. Avšak je dôležité, dodržať postupy tak ako sa majú robiť, inak si môžete vyvolať prepadnutie internetových projektov vo vyhľadávačoch. Chcete podporiť Váš predaj dobre spravenou stránkou? Seo optimalizácia je pre Vás dobrým riešením.

Internetový marketing

Ak ste sa zamerali na predaj svojich služieb alebo tovaru len cez internet, je pre Vás internetový marketing veľmi dôležitý. Vaše napredovanie dopredu, aby ste predávali čo najviac svojich produktov alebo získali čo najviac zákazníkov pre Vaše služby, zabezpečuje proces, ktorým sa jednotlivé WEBstránky a Eshopy vytvárajú a ďalej spravujú. V tomto prípade, ak chcete mať svoj internetový marketing naozaj na dobrej úrovni, nemôžete stránku len vytvoriť, ale musíte sa jej aj venovať a robiť zásahy na to aby napredovala, nakoľko vyhľadávače, hlavne google, menia algoritmus vyhľadávania a dodávajú pravidlá, podľa ktorých sa budú zobrazovať stránky po zadaní slovných spojení na vyhľadavanie. Problémom dnešnej doby je, že na internete, v knihách a od ľudí nájdete mnoho návodov a plánov ako urobiť SEO optimalizáciu stránky, aby ste zvýšili svoj internetový marketing. Žiaľ tieto návody, ktoré platili niekedy, síce fungujú a sú potrebné, ale k nim pribudlo mnoho ďalších, ktoré keď nespravíte, Váš internetový projekt nezískava potrebnú dôveryhodnosť a hodnotu vo vyhľadávačoch. Kedysi ste vedeli získať dôveryhodnosť tým, že ste vytvorili dôležitý obsah, ktorý google vyhodnotil a zobrazil Vašu hodnotu stránky prostredníctvom pageranku. Dnes Vás každý presviedča na spätné odkazy, používanie sociálnych sietí a emailový marketing (newsletter). Lenže aj v tomto prípade ide doba dopredu a má to svoje pre a proti... Sociálna sieť facebook začala používať prieskumník a to pre Vás znamená, že ak nezainvestujete do relevantnej (platenej) reklamy, nezmôžete nič. Vaše príspevky ľudia bez reklamy nemusia vidieť a nerelevantná reklama Vám môže priniesť len množstvo laikov, bez ďalšieho nákupu tovaru alebo objednania služby. Email marketing je v dnešnej dobe dosť opovážlivý. Pokiaľ máte stopercentne zabezpečenú bezpečnosť osobných údajov a splnené všetky podmienky GDPR nemáte sa čoho báť. Ak tomu tak nie je, treba sa mať na pozore, lebo ochrana osobných údajov (čo môže byť vlastne aj email vytvorený menom meno.priezvisko@xxx.sk) Vám môže narobiť zbytočné problémy. Ďalšou nevýhodou email marketingu je padanie emailov do spamu, pokiaľ nemáte spoľahlivý zdroj cez ktorý tieto emaily odosielate. Týmto všetkým sme Vám chceli povedať, že každá služba, každý produkt, každý internetový projekt je jedinečný a treba mu venovať jedinečné riešenie. Seo optimalizácia Vám pomôže vylepšiť Váš internetový marketing, aby Vaše zisky boli vyššie a Vy ste mali radosť zo svojej práce.

Analýza web stránky a určenie cieľa

Analýza web stránky je veľmi dôležitá z hľadiska zhodnotenia použitých SEO optimalizačných úkonov, ktoré boli na stránke použíté. Po našom kontaktovaní a zodpovedaní na naše základné otázky ohľadom webu a čo ste s nim chceli docieliť, začneme s analýzou stránky. Ak sa jedná o vytvorenie novej stránky, aj tu prebieha analýza, ale nie vytvorenej stránky, ale analýza konkurencie, ich stránok a hľadanie najvhodnejšieho riešenia pre vytvorenie web stránky. Pri úprave stránky, ktorú máte už vytvorenú, na začiatku skontrolujeme všetky potrebné veci, ktoré nám slúžia na vyjadrenie sa, čo sa s Vašou web stránkou dá a ako urobiť. Ide hlavne o to, zby sme zistili ako sa doteraz správa Vaša WEBstránka alebo Eshop a ako sú umiestnené jednotlivé linky web stránky vo vyhľadávačoch - predovšetkým na googli, ktorý je najpoužívanejším vyhľadávačom. Prekontrolujeme použité SEO optimalizačné prvky, zistíme vhodnosť použitého webhostingu, prekontrolujeme použité nastavenia na web stránke a zistíme použitie vhodných a nevhodných pluginov a modulov, ktoré môžu Vašej web stránke značne ubližovať a preto sa nemusí správať tak, ako to od nej očakávame. Na základe všetkých týchto skutočností, Vám navrhneme potrebné riešenie. V prvom rade pristúpime na určenie si cieľa funkcionality Vašej web stránky. Čo má Vaša web stránka dosiahnuť, kto ju má vedieť vyhľadať a ako sa má vlastne uberať z pohľadu vyhľadávačov. Poviete nám, či chcete jednoduchšie predávať Vaše produkty, služby alebo len informovať verejnosť o nejakých novinkách a informáciach, ktoré ponúkate a propagujete. Potom Vám nájdeme to najvhodnejšie riešenie pre Vás, ako by mala Vaša stránka vyzerať, aké by malo byť členenie jednotlivých sekcií Vašej web stránky... Tak začína tvorba web stránok, SEO optimalizácia, prerábka web stránky alebo ďalšie možnosti, ktoré Vám ponúkneme a na ktorých sa dohodneme.

Vytvorenie web stránky

Teraz začína proces, kedy Vám vytvoríme internetovú stránku alebo eshop podľa požiadaviek, poprípade upravíme starú web stránku. Zvyčajne je potrebné spraviť komplet reštrukturalizáciu webu, aby WEBstránka alebo Eshop sa stavali od začiatku so všetkými optimalizačnými prvkami a dosahovali všetky webové moderné vymoženosti. Pri takýchto postupoch sa spracujú všetky potrebné náležitosti pre web tak, aby sme zabezpečili štruktúru, ktorá bude schopná predávať a pomôže Vášmu webu vo vyhľadávačoch. Od začiatku tvorby webu a eshopu sa vytvára SEO optimalizácia pre Váš web, ktorá dopomáha získať Vám vyššie zisky z Vášho podnikania.

Bezpečnosť webstránky

Pre niekoho je to nepodstatná vec a neriešia ju, ale pre iných je to dôležitá súčasť tvorby webov a Eshopov. Zlým zabezpečením web stránky a prípadným napadnutím (hacknutím), web stránka a eshop strácajú svoju hodnotu a nenapredujú vpred. Pokiaľ internetový projekt nie je dostatočne zabezpečený alebo sa nepracuje na jeho bezpečnostných aktualizáciach, stráca na hodnote, začínajú s ním problémy a vy strácate čas, za ktorý mohla byť Vaša web stránka alebo eshop vytvorená správne, byť plne zabezpečená a prinášať Vám zisky.

Údržba webstránky

Tvorba web stránky a eshopu nie je všetko. Po vytvorení web stránky treba na nej naďalej pracovať. Na Vašej webovej stránke alebo eshopu budeme naďalej pracovať na úpravách potrebných pre umiestnenie optimalizovaného obsahu. SEO optimalizácia totiž nekončí jej vytvorením, ale treba sa jej venovať neustále, nakoľko sa menia algoritmi vyhľadávačov. Preto vždy hovoríme klientom, že problém nie je webstránku alebo Eshop vytiahnuťvo vyhľadávačoch nahor, problém je ich na týchto pozíciách udržať. A vtedy nastupujeme s prácou my, podľa dohody s klientom na konkrétnom internetovom projekte.